Дивні ми люди – українці! Якби зараз була влада Януковича, ми б кричали скрізь: «Дайош владу Радам!» Тепер, коли управлінсько-виконавчу владу на Чернігівщині очолює при відсутності голови облдержадміністрації його заступник — представник від Всеукраїнської організації «Свобода», ми усі волаємо про протилежне.
Це ж треба такий ґвалт здійняти! Тільки з‘явився запропонований для розгляду проект щодо структури виконавчого апарату обласної ради, відразу все це викликало не лише полярні думки, а й обурення, навіть аж до різких публікацій в ЗМІ, де вже керівництво облради звинувачують у спробі державного перевороту. Усі заволали: буцімто обласна рада створюючи у себе виконком, таким чином прагне підмінити функцію обласної державної адміністрації. Навіть обласна прокуратура вбачила у цьому документі намагання ініціаторів у зміні діяльності представницького органу, звинувативши керівництво облради, зокрема автора проекту Валентина Мельничука, в узурпації влади і назвала такий крок протизаконним та антиконституційним.
Микола Зверєв, голова обласної ради: «Ми вже маємо можливість сформувати команду фахівців. Це фінансово-економічний блок у першу чергу. Це — блок реформ і місцевого самоврядування. Потім — енергетика, транспорт, житлово-комунальне господарство. Департамент зовнішніх зв'язків та інвестицій, а далі — освіта, медицина, культура і решта. Тобто йде робота щодо виконавчої моделі обласної ради. Єдине, що нам треба, — законодавче поле».
Але ж, як пояснили автори цього проекту-рішення, він був винесений на розгляд сесії з метою раціонального використання коштів обласного бюджету зі зміною структури апарату ради.
Валентин Мельничук, заступник голови Чернігівської обласної ради: «Багато хто рветься до влади, щоби розподіляти грошові потоки. І не думає, як ті потоки збільшити. А керівники місцевих рад часто лише чекають манни небесної. А самі неспроможні ні мислити, ні діяти…»
І якщо вже розібратися, то чи не пора дійсно обласній раді брати реальні важелі впливу та наводити порядок в усіх галузях господарського та промислового комплексу. Скільки можна тупцювати ся на місці, а то й навіть по багатьох напрямках — регресувати?
Сьогодні немає сумніву у більшості мешканців Чернігівщини, що виконавча влада слабка, а відтак її діяльність неефективна. То що – нічого не робити і мовчки спостерігати, як все сунеться у прірву?
От і знайшлися нарешті розумні люди в облраді, щоб хоч якось вирулити ситуацію – і одразу стільки галасу та інформаційно-словесних нападів на авторів проекту.
Позиція Чернігівської обласної прокуратури з цього питання тут:
https://www.sknews.net/komu-vyhidna-uzurpatsiya-vlady-na-chernihivschyni/
Заступник голови обласної державної адміністрації каже, що майже по два рази на тиждень він їздить до столиці, аби вирішувати та «вибивати» кошти для області. А хіба ефективність вирішення «грошових» питань залежить від кількості вояжів до Києва? Зовсім ні! Можна й двічі щодня їздити, а результату – нуль, і навпаки…
А взагалі, якби й підтримали народні обранці цей проект, то що тут поганого? Адже виконавчі органи – це прояв реалізації повноважень та делегованих їм відповідних функцій. Виконавча структура у раді – це свого роду механізм роботи ради, який саме їй підконтрольний, а не комусь іншому.
Микола Зверєв, голова обласної ради: «Ми, наприклад, вже активізували роботу апарату обласної ради. Сьогодні, навіть не маючи конституційних змін, роль обласної ради посилилась. І я тут доповідаю людям і вашим читачам, що ми завершили практику ухвалення, скажімо, кадрових рішень чи рішень по бюджету, коли все йшло від адміністрації, а обласну раду лише ставили до відома або і взагалі не ставили. Тепер усе вирішується колегіально, на сесіях і в затверджених переліках питань. І це не тому, що так Звєрєву хочеться, а тому, що в області є вищий представницький орган, є депутати, є профільні комісії. Скажу більше: відчуваючи подих реформи самоврядування, ми вже працюємо над структурою виконкому, тією оптимальною самоврядною моделлю самоврядного краю та управління територією, яка балансувала б із виконавчою гілкою влади. А це мають бути або префекти, або представники Президента. Але виконкоми перебирають на себе повноваження. Ми вже маємо можливість сформувати команду фахівців. Це фінансово-економічний блок у першу чергу. Це — блок реформ і місцевого самоврядування. Потім — енергетика, транспорт, житлово-комунальне господарство. Департамент зовнішніх зв'язків та інвестицій, а далі — освіта, медицина, культура і решта. Тобто йде робота щодо виконавчої моделі обласної ради. Єдине, що нам треба, — законодавче поле».
Позиція прокуратури щодо скандального проекту виникла через певні причини, і одна з них, як на мене, це виконання чийогось політичного замовлення. І не більше…
Сергій ПРАВДЮК